Guillermo del Toro‘s nachtmerrie steegje David Cronenberg‘s toekomstige misdaden en Danis Goulet’s Nachtrovers De belangrijkste genomineerden voor de komende DGC Awards zijn elk drie.
Directors Guild of Canada heeft op vrijdag 5 november de nominaties voor de 21e DGC Awards bekendgemaakt. Del Toro die schoot nachtmerrie steegje Meestal in en rond Toronto kregen ze geen nominatie voor Best Feature Film Regie.
Maar del Toro prees de genrefilm Noir waarin hij speelde Bradley Cooper en Cate Blanchett, met een knipoog naar de voor een Academy Award genomineerde productieontwerper Tamara Deverell en DGC Awards in dezelfde categorie, Cam McLachlin-nominaties voor Best Image Editing en Best Sound Editing-nominaties voor Nathan Robitaille, Jill Purdy, Dashen Naidoo, Josh Brown, Nelson Ferreira, Kayla Stewart, Craig McClellan en Kevin Banks.
Cronenberg ontving een nominatie voor Beste Filmregisseur toekomstige misdadendie ook de vermelding kreeg voor de oude medewerker Carol Speer voor het beste productieontwerp en de vermelding voor beste fotobewerking voor Christopher Donaldson.
Goulet ontving ook een nominatie voor Beste Regisseur voor haar originele zombiedrama, terwijl Zazu Myers de Beste Indicatie voor Productieontwerp ontving en Jorge Faiz een nominatie voor Beste Beeldbewerking ontving voor hun eigen werk op Nachtrovers.
In augustus onthulde DGC nominaties voor binnenlandse tv-series, waarbij de beste dramatische regisseur naar David Frazee ging voor: Vikingenofficier Charles portierJimmy Travis voor gele jassen, Stefan Pleszczynski voor orgaan transplantatieHelen Schaeffer hulp in de huishouding en Rachel Letterman Billy de jongen.
Hier is een volledige lijst van de 2022 DGC Awards-nominaties voor speelfilms, documentaires en korte films:
Beste speelfilmregisseur
David Cronenberg- toekomstige misdaden
Dennis Gullit- Nachtrovers
Robert Pedro- Delia Gold
Ajam Darshi – Ezel
Zoe Hopkins- rennende vrouw rennen
Sarah Watts en Mark Slutsky – Je kunt voor altijd leven
Alan King Award voor beste documentairefilm
Jeremy Shaolin Rio- Ga voorzichtig om: de legende van het Notic Streetball-team
Andrew Muir – Kom niet zoeken
Achtervolging – agnes inlijsten
Madison Thomas – Buffy Saint Mary: Draag het
Adam Brooks- Cliff: Portret van een kunstenaar
Barry Cohen- Onbemind: Huronia’s vergeten kinderen
Genomineerd voor de Jean-Marc Vallee DJD Discovery Prize
Anthony Shim – Riceboy slaapt
Nella Inoxuk – schuine streep terug
Louis de Philips- Iets wat ik gisteravond zei
Jill Morris- rooskleurig
Kelly Vijf Marshall – Als de ochtend komt
Ashley Mackenzie- Qing-dynastie koningen
Beste korte film
Kelly Vijf Marshall – Omi
Chris Strix – patty vs patty
Brad Bangspool – meer vacuüm
Simone Chichester- hij en zij
Hailey Grijs – stuur regen
Ritvik Mehra – Louvre Boys Little Dream
Beste productieontwerp – speelfilm
Tamara Deverell – nachtmerrie steegje
Carol Spier – toekomstige misdaden
Claude Barry- Adams project
Zazu Myers – Nachtrovers
Ludovic Dufresne – Noémie dit oui
Beste fotobewerking – speelfilm
Cam McLoughlin – nachtmerrie steegje
Jorge Wijs – Nachtrovers
Christoffel Donaldson- toekomstige misdaden
Simon Smit – schuine streep terug
Beste fotomontage – documentaire
Jeremy Shaolin Rio- Ga voorzichtig om: de legende van het Notic Streetball-team
Nick Hector- Het perfecte verhaal
Sarah Bedi- Onbemind: Huronia’s vergeten kinderen
Lee Walker – De lange rijder
Beste geluidsbewerking – speelfilm
Nathan Ropital, Jill Purdy, Dashen Naidoo, Josh Brown, Nelson Ferreira, Kayla Stewart, Craig McClellan, Kevin Banks – nachtmerrie steegje
Nelson Ferreira, Dashen Naidoo, Eve Correia Geddes, Josh Brown, Robert Hegedus, Jack Madigan – Resident Evil: Welkom in Raccoon City
Jane Tattersall, Paul Germain, Jill Purdy, David Caporale – 13 minuten
Tyler Whitham, Kristen Hunter, Dustin Harris, Alex Pollik, Brett Killoran, Ryan Allam – een hoop wraak